Date        Time         Course                          Teams Participating
8/26   3:30     Manor C.C.       QO (157), WJ (149), RM (182), Sherwood (148)
8/26 3:30 Argyle C.C. Whitman(165), Churchill(148), Wootton(155), B-CC(155)
8/27 3:30 Bretton Woods Churchill (145), Whitman (150), QO (162), RM (164)
8/27 3:30 Richland G.C. Clarksburg (182), Damascus (196), Northwest (179), G'burg (185)
8/27 3:00 Northwest Park WJ (154), Wootton (147), Sherwood (152), B-CC (161)
8/27 3:30 Needwood Poolesville (191), Kennedy (DQ), Northwood (210), S'brook (193)
8/28 3:00 NW Inside 9 Girls' #1
8/28 3:30 Montgomery C.C. Blake (161), Magruder (174), Blair (DQ), Rockville (182)
8/29 3:30 Needwood Wheaton (228), WM (249), PB (223), Seneca Valley (202)


9/3 3:30 Bretton Woods Magruder (180), Clarksburg (183), G'burg (177), Rockville (179)
9/4 3:00 Laytonsville Girls' #2
9/5 3:15 Falls Road Einstein (168), Poolesville (185), Northwood (214), PB (235)
9/5 3:00 Needwood Kennedy (DQ), S'brook (193), WM (246), Wheaton (229)
9/5 3:30 Hampshire Greens Damascus (198), Blake (184), Blair (DQ), Northwest (175)


9/10 3:30 Laytonsville PB (252), Poolesville (190), Watkins Mill (256)
9/10 3:10 P.B. Dye G.C. Sherwood (150), QO (166), Churchill (154), Wootton (164)
9/11 3:00 NW Inside 9 Girls' #3
9/11 3:00 Northwest Park Northwood (199), Einstein (174), SV (218), Wheaton (233)
9/11 3:30 Poolesville Blair (DQ), Clarksburg (179), Northwest (175), Rockville (184)
9/11 3:30 Falls Road G'Burg (182), Blake (170), Damascus (175), Magruder (171)
9/12 3:30 Hampshire Greens WJ (147), Whitman (147), B-CC (164), RM (151)
9/12 3:00 Needwood Seneca Valley (205), Kennedy (212), Einstein (184)
9/12 3:30 Sligo Creek Springbrook (186), PB (221), Poolesville (184), Watkins Mill (217)


9/16 3:30 Poolesville Wheaton (247), Einstein (190), Poolesville (203), Kennedy (DQ)
9/17 3:30 Needwood SV (203), Springbrook (188), PB (237), Northwood (193)
9/18 3:00 Laytonsville Girls' #4
9/19 3:00 Northwest Park Northwest (179), Rockville (179), Damascus (178), Magruder (185)
9/19 3:30 Laytonsville Blake (171), Blair (DQ), Clarksburg (174), Gaithersburg (179)
9/19 3:30 Poolesville Churchill (149), Whitman (160), WJ (157), Sherwood (157)
9/19 3:30 Little Bennett B-CC (167), Wootton (154), RM (159), Quince Orchard (164)


9/23 3:30 Poolesville RM (153), Churchill (148), Wootton (160), WJ (154)
9/24 3:10 PB Dye G.C. Magruder (180), Blake (176), Clarksburg (192), Northwest (184)
9/24 3:00 Northwest Park Rockville (172), Blair (DQ), Gaithersburg (182), Damascus (180)
9/25 3:00 NW Inside 9 Girls' #5
9/26 3:30 Sligo Creek Springbrook (186), Northwood (182), Wheaton (218), PB (235)
9/26 3:30 Hampshire Greens QO (165), Sherwood (154), Whitman (164), B-CC (171)
9/26 3:00 Needwood Einstein (185), Kennedy (232), WM (255), Seneca Valley (215)


10/1 3:10 PB Dye G.C. Sherwood (155), B-CC (166), Churchill (147), RM (165)
10/1 3:30 Laytonsville WM (235), Poolesville (188), SV (216), Northwood (205)
10/1 3:30 Little Bennett Whitman (168), Wootton (149), WJ (159), Quince Orchard (184)
10/1 3:30 Needwood Damascus (190), Blair (DQ), Clarksburg (176), Magruder (179)
10/1 3:00 Northwest Park Gaithersburg (174), Rockville (164), Northwest (163), Blake (158)
10/2 9:00 Laytonsville Girls' Districts
10/3 3:30 Needwood Wheaton (221), Einstein (183), Kennedy (DQ), Springbrook (211)

10/7 9:00 Poolesville Coed Districts

10/14 3:00 Poolesville County Scramble First Flight
10/14 3:00 Rattlewood County Scramble Championship Flight

10/28 9:00 Univ. of MD 3A/4A Semi-Finals
10/29 9:00 Univ. of MD 1A/2A Semi-Finals
10/30 9:00 Univ. of MD State Finals